kw.
2019

Otwarte Spinningowe Mistrzostwa Koła Miejskiego w Toruniu oraz Indywidualne Spinningowe Mistrzostwa Okręgu I tura

Koło Miejskie  PZW w Toruniu

ZAPRASZA NA

Otwarte Spinningowe Mistrzostwa Koła Miejskiego w Toruniu

Indywidualne Spinningowe Mistrzostwa Okręgu I tura

05.05.2019 rz. Wisła

Informujemy, że WWKS Toruń oraz Koło Miejskie PZW w Toruniu na zlecenie Zarządu Okręgu PZW w Toruniu oraz Okręgowego Kapitanatu Sportowego organizuje na na rzece Wiśle w Toruniu w dniu 05.05.2019 r. Otwarte Spinningowe Mistrzostwa Koła Miejskiego PZW w Toruniu, które będą jednocześnie I turą Indywidualnych Spinningowych Mistrzostw Okręgu.

Zawody zostaną rozegrane w jednej 6-cio godzinnej turze w jednym sektorze zgodnie z zasadami organizacji sportu wędkarskiego oraz w oparciu o Regulamin Grand Prix WWKS Toruń w dyscyplinie spinningowej, za wyjątkiem zmian określonych w komunikacie organizacyjnym.

Indywidualne Mistrzostwa Okręgu w dyscyplinie spinningowej rozgrywane są w kategorii seniorów i mają charakter otwarty i są dostępne dla wszystkich członków Okręgu PZW Toruń.

Otwarcie zawodów o godz. 5:45 Toruń ul. Zagrodowa Dojazd do miejsca zbiórki drogą nr 257 od ul. Nieszawskiej

Teren zawodów stanowi rzeka Wisła Obwód rybacki nr 2, od mostu kolejowego w Toruniu do ujścia rzeki Zielonki Organizator wyłącza z wędkowania przyległe łachy wiślane oraz dopuszcza brodzenie do wysokości woderów.

Podczas zawodów obowiązuje zasada wypuszczania zawodników na łowisko w odstępach czasu co 15 sekund. Losowanie numerów startowych, przeprowadzane jest na odprawie technicznej przed zawodami.

Minimalna odległość pomiędzy zawodnikami w trakcie wędkowania powinna wynosić 50 metrów. Za zgodą zainteresowanych zawodników odległość ta może być zmniejszona.

• szczupak i sandacz, wymiar minimalny 45 cm, 550 pkt za wymiar minimalny + dodatkowo 50 pkt za każdy dodatkowy centymetr ponad wymiar,

• boleń i brzana, wymiar minimalny 40 cm, 450 pkt za wymiar minimalny + dodatkowo 50 pkt za każdy dodatkowy centymetr ponad wymiar,

• jaź i kleń wymiar minimalny 25 cm, 200 pkt za wymiar minimalny + dodatkowo 40 pkt za każdy dodatkowy centymetr ponad wymiar.

• okoń, wymiar minimalny 20 cm, 100 pkt za wymiar minimalny + dodatkowo 20 pkt za każdy dodatkowy centymetr ponad wymiar.

Zawody rozegrane zostaną na „żywej rybie” na podstawie zdjęć złowionych ryb dostarczonych przez zawodnika sędziemu zawodów po zakończeniu tury. Każdy startujący zobowiązany jest do posiadania siatki wędkarskiej, długopisu oraz aparatu fotograficznego bądź telefonu komórkowego z aparatem. Złowiona ryba musi zostać zmierzona i wpisana do karty startowej przez innego zawodnika, który przyjmuje rolę sędziego sektorowego. Mierzenie ryb następuję miarką dostarczoną przez organizatora. Zawodnik mierzący zapisuje ryby w karcie podając ich gatunek oraz długość z dokładnością do jednego milimetra. Ponadto zdjęcie złowionej ryby musi zostać wykonane na tle miarki ,w przeciwnym razie ryba nie zostanie zaliczona.

Do punktacji zalicza się 15 ryb zaznaczonych w karcie przez zawodnika przed zdaniem karty sędziemu po zakończeniu zawodów, a w przypadku braku ich zaznaczenia 15 kolejno wpisanych ryb.

05:45-6:00 – otwarcie zawodów, odprawa techniczna;                                                           06:00-06:30 – wypuszczanie zawodników na łowisko w odstępach co 15 s.                           06:30 – rozpoczęcie tury;                                                                                                   12:30 – zakończenie tury;                                                                                                         12:30 – 13:00 – czas na zdanie karty startowej                                                                     13:00 – 14:00 obiad                                                                                                                 14:00 – ogłoszenie wyników Otwartych Spinningowych Mistrzostw Koła Miejskiego PZW w Toruniu oraz łącznych wyników I Tury Indywidualnych Spinningowych Mistrzostw Okręgu

14:30 – rozdanie nagród i oficjalne zakończenie zawodów.

Ustala się, że po ogłoszeniu nieoficjalnych wyników zawodów (w ciągu 10 minut)  każdy zawodnik ma prawo sprawdzić zdjęcia złowionych ryb drugiego zawodnika, a w razie jakichkolwiek niejasności złożyć ewentualny protest do Sędziego Głównego.

Organizator przewiduje ciepły posiłek oraz uhonorowanie zwycięzców nagrodami .

Zgłoszenia proszę przysyłać drogą elektroniczną na adres rejontorunpzw@op.pl do dnia 26.04.2019. W zgłoszeniu proszę podać: imię i nazwisko zawodnika i nr telefonu kontaktowego.

Opłata startowa wynosi 30,00 zł - płatna do dnia 26.04.2019 r. w kasie Koła Miejskiego w Toruniu lub przelewem na konto Koła Miejskiego PZW W Toruniu, nr rachunku

13 9511 0000 2001 0007 6933 0001 (tytuł przelewu „Mistrzostwa Koła Miejskiego oraz Indywidualne Spinningowe Mistrzostwa Okręgu – I tura – imię i nazwisko zawodnika”)

Wszelkie dodatkowe informacje udziela Ryszard Szkiłądż tel. 730166066.

W przypadku konieczności dokonania zmian organizacyjnych, Komunikat nr 2 ukaże się do dnia 04.05.2019 r. na stronie Okręgu PZW Toruń oraz facebooku Sekcji spinningowej Klubu WWKS.

UWAGA: Wprowadza się zakaz trenowania na w wyznaczonym sektorze łowiska w dniach 01-04.05.2019 r. dla zawodników zgłoszonych do udziału w\w zawodach.