Rzeki górskie

Nr łowiska Dorzecze Rzeka główna krainy ryb łososiowatych Dopływ Szczegółowe granice odcinków wód krainy ryb łososiowatych Miasto, gmina Dozwolone przynęty i inne specjalne ograniczenia i zakazy
1 2 3 4 5 6
15 Wisła Drwęca Wel 1. Od młyna w Chełstach do jazu w m. Bratian GrodzicznoNowe Miasto Lub. Dozwolone wędkowanie na przynęty sztuczne i roślinne oraz metodą spinningową i muchową.Połów ryb metodą spinningową odbywa się przy użyciu przynęt wyposażonych w pojedynczy, bezzadziorowy lub pozbawiony zadziora haczyk lub kotwiczkę. Połów ryb metodą muchową odbywa się przy użyciu much zawiązanych na bezzadziorowych lub pozbawionych zadziora haczykach. Obowiązek posiadania podczas łowienia podbieraka.Od. 1.09. do 31.12. zakaz połowu ryb metodą spinningową oraz na streamery.W rezerwacie poruszanie dozwolone tylko po istniejących ścieżkach.
2. Od  jazu w m. Bratian do ujścia do Drwęcy Nowe Miasto Lub. Wędkowanie zabronione.
16 Poburzanka Na całej długości Ostróda Dozwolone wędkowanie wyłącznie na przynęty sztuczne oraz metodą spinningową i muchową. Zakaz zbrojenia wędek w kulę wodną i spławik. Zakaz wędkowania od 1.09. do 31.12.
17 Gizela Na całej długości Iława Dozwolone wędkowanie wyłącznie na przynęty sztuczne oraz metodą spinningową i muchową. Zakaz zbrojenia wędek w kulę wodną i spławik. Zakaz wędkowania od 1.09. do 31.12.
18 Sandela Na całej długości IławaLubawa Dozwolone wędkowanie wyłącznie na przynęty sztuczne oraz metodą spinningową i muchową. Zakaz zbrojenia wędek w kulę wodną i spławik. Zakaz wędkowania od 1.09. do 31.12.
19 Groblica Na całej długości Nowe Miasto Dozwolone wędkowanie wyłącznie na przynęty sztuczne oraz metodą spinningową i muchową. Zakaz zbrojenia wędek w kulę wodną i spławik. Zakaz wędkowania od 1.09. do 31.12.
20 Struga Lubianka Na całej długości Ciechocin Dozwolone wędkowanie wyłącznie na przynęty sztuczne oraz metodą spinningową i muchową. Zakaz zbrojenia wędek w kulę wodną i spławik.Zakaz wędkowania od 1.09. do 31.12.
21 Struga Lubicka Na całej długości LubiczToruń Dozwolone wędkowanie wyłącznie na przynęty sztuczne oraz metodą spinningową i muchową. Zakaz zbrojenia wędek w kulę wodną i spławik.Zakaz wędkowania od 1.09. do 31.12.
22 Drwęca Brynica Pissa Od 50 m poniżej wypływu z jeziora Księte do jej ujścia do rzeki Brynica GórznoGrążawy Dozwolone wędkowanie wyłącznie na przynęty sztuczne oraz metodą spinningową i muchową. Zakaz zbrojenia wędek w kulę wodną i spławik.Zakaz wędkowania od 1.09. do 31.12.
23 Górzanka Od 50 m poniżej wypływu z jeziora Górznieńskiego do jej ujścia do rzeki Brynica GórznoGrążawy Dozwolone wędkowanie wyłącznie na przynęty sztuczne oraz metodą spinningową i muchową. Zakaz zbrojenia wędek w kulę wodną i spławik.Zakaz wędkowania od 1.09. do 31.12.
24 Wel Kiełpińska Struga Na całej długości Grodziczno Dozwolone wędkowanie na przynęty sztuczne i roślinne oraz metodą spinningową i muchową.Połów ryb metodą spinningową odbywa się przy użyciu przynęt wyposażonych w pojedynczy, bezzadziorowy lub pozbawiony zadziora haczyk lub kotwiczkę. Połów ryb metodą muchową odbywa się przy użyciu much zawiązanych na bezzadziorowych lub pozbawionych zadziora haczykach. Obowiązek posiadania podczas łowienia podbieraka.Od. 1.09. do 31.12. zakaz połowu ryb metodą spinningową oraz na streamery.
25 Katlewska Struga Na całej długości Grodziczno Dozwolone wędkowanie na przynęty sztuczne i roślinne oraz metodą spinningową i muchową.Połów ryb metodą spinningową odbywa się przy użyciu przynęt wyposażonych w pojedynczy, bezzadziorowy lub pozbawiony zadziora haczyk lub kotwiczkę. Połów ryb metodą muchową odbywa się przy użyciu much zawiązanych na bezzadziorowych lub pozbawionych zadziora haczykach. Obowiązek posiadania podczas łowienia podbieraka.Od. 1.09. do 31.12. zakaz połowu ryb metodą spinningową oraz na streamery.
26 Wólka Na całej długości Grodziczno Dozwolone wędkowanie na przynęty sztuczne i roślinne oraz metodą spinningową i muchową.Połów ryb metodą spinningową odbywa się przy użyciu przynęt wyposażonych w pojedynczy, bezzadziorowy lub pozbawiony zadziora haczyk lub kotwiczkę. Połów ryb metodą muchową odbywa się przy użyciu much zawiązanych na bezzadziorowych lub pozbawionych zadziora haczykach. Obowiązek posiadania podczas łowienia podbieraka.Od. 1.09. do 31.12. zakaz połowu ryb metodą spinningową oraz na streamery.
27 Wel Wólka Świnarc(Linówka) Na całej długości Grodziczno Dozwolone wędkowanie wyłącznie na przynęty sztuczne oraz metodą spinningową i muchową. Zakaz zbrojenia wędek w kulę wodną i spławik.Zakaz wędkowania od 1.09. do 31.12.
28 Wisła Wisła Zielona Struga Na całej długości Wielka Nieszawka Dozwolone wędkowanie wyłącznie na przynęty sztuczne oraz metodą spinningową i muchową. Zakaz zbrojenia wędek w kulę wodną i spławik.Zakaz wędkowania od 1.09. do 31.12.
29 Mątawa Od zastawki poniżej jeziora Mątasek do jeziora Święte WarlubieDragacz Dozwolone wędkowanie wyłącznie na przynęty sztuczne oraz metodą spinningową i muchową. Zakaz zbrojenia wędek w kulę wodną i spławik.Zakaz wędkowania od 1.09. do 31.12.

Kontakt

Polski Związek Wędkarski
Koło Miejskie Toruń
Słowackiego 80
87-100Toruń
tel. 056 621 94 78

e-mail : pzw-km-torun@wp.pl

Koło Miejskie czynne :
Poniedziełek 10.00-17.00
Wtorek - Piątek 10.00- 14.00
W każdy poniedziałek w godz 16.00 - 17.00 dyżur komisji egzaminacyjnej na kartę wędkarską