Otwarte Spinningowe Mistrzostwa Koła Miejskiego PZW w Toruniu

Indywidualne Spinningowe Mistrzostwa Okręgu II tura

30.05.2021 rz. Wisła

Informujemy, że Koło Miejskie w Toruniu na zlecenie Zarządu Okręgu PZW w Toruniu oraz Okręgowego Kapitanatu Sportowego organizuje na rzece Wiśle w Toruniu w dniu 30.05.2021 r .Spinningowe Mistrzostwa Koła Miejskiego które będą jednocześnie II turą Indywidualnych Spinningowych Mistrzostw Okręgu.

Zawody zostaną rozegrane w jednej 6-cio godzinnej turze w jednym sektorze zgodnie z zasadami organizacji sportu wędkarskiego oraz w oparciu o Regulamin Grand Prix WWKS Toruń w dyscyplinie spinningowej, za wyjątkiem zmian określonych w komunikacie organizacyjnym.

Indywidualne Mistrzostwa Okręgu w dyscyplinie spinningowej rozgrywane są w kategorii seniorów i mają charakter otwarty i są dostępne dla wszystkich członków Okręgu PZW Toruń.

Otwarcie zawodów o godz. 5:45 w Toruniu przy ul. Zagrodowej. Teren zawodów stanowi rzeka Wisła obwód rybacki nr 2, od mostu drogowego w Toruniu do ujście rzeki Zielonki. Organizator dopuszcza brodzenie do wysokości woderów.

Podczas zawodów obowiązuje zasada wypuszczania zawodników na łowisko w odstępach czasu co 15 sekund. Losowanie numerów startowych, przeprowadzane jest na odprawie technicznej przed zawodami.

Minimalna odległość pomiędzy zawodnikami w trakcie wędkowania powinna wynosić 50 metrów. Za zgodą zainteresowanych zawodników odległość ta może być zmniejszona.

• szczupak, wymiar minimalny 50 cm, 750 pkt za wymiar minimalny + dodatkowo 50 pkt za każdy dodatkowy centymetr ponad wymiar,
  • boleń, wymiar minimalny 50 cm, 900 pkt za wymiar minimalny + dodatkowo 50 pkt za każdy dodatkowy centymetr ponad wymiar,
  • jaź i kleń wymiar minimalny 30 cm, 400 pkt za wymiar minimalny + dodatkowo 40 pkt za każdy dodatkowy centymetr ponad wymiar.
  • okoń, wymiar minimalny 20 cm, 100 pkt za wymiar minimalny + dodatkowo 20 pkt za każdy dodatkowy centymetr ponad wymiar.

Zawody rozegrane zostaną na „żywej rybie” na podstawie zdjęć złowionych ryb dostarczonych przez zawodnika sędziemu zawodów po zakończeniu tury. Każdy startujący zobowiązany jest do posiadania siatki wędkarskiej, długopisu oraz aparatu fotograficznego bądź telefonu komórkowego z aparatem. Złowiona ryba musi zostać zmierzona i wpisana do karty startowej przez innego zawodnika, który przyjmuje rolę sędziego sektorowego. Mierzenie ryb następuję miarką dostarczoną przez organizatora. Zawodnik mierzący zapisuje ryby w karcie podając ich gatunek oraz długość z dokładnością do jednego milimetra. Ponadto zdjęcie złowionej ryby musi zostać wykonane na tle miarki w taki sposób, aby był widoczny był znaczek dostarczony przez organizatora, przeciwnym razie ryba nie zostanie zaliczona.

Do punktacji zalicza się 15 ryb zaznaczonych w karcie przez zawodnika przed zdaniem karty sędziemu po zakończeniu zawodów, a w przypadku braku ich zaznaczenia 15 kolejno wpisanych ryb.

05:45-6:00 – otwarcie zawodów, odprawa techniczna;

06:00-06:30 – wypuszczanie zawodników na łowisko w odstępach co 15 s.

06:30 – rozpoczęcie tury;

12:30 – zakończenie tury;

12:30 – 13:00 – czas na zdanie karty startowej

13:00 – 14:00 obiad

14:00 – ogłoszenie wyników zawodów

14:30 – rozdanie nagród i oficjalne zakończenie zawodów.

Ustala się, że po ogłoszeniu nieoficjalnych wyników zawodów (w ciągu 10 minut)  każdy zawodnik ma prawo sprawdzić zdjęcia złowionych ryb drugiego zawodnika, a w razie jakichkolwiek niejasności złożyć ewentualny protest do Sędziego Głównego.

Organizator przewiduje ciepły posiłek oraz uhonorowanie zwycięzców nagrodami.

Zgłoszenia proszę przysyłać drogą elektroniczną na adres rejontorunpzw@op.pl do dnia 25.05.2021. W zgłoszeniu proszę podać: imię i nazwisko zawodnika i nr telefonu kontaktowego.

Opłata startowa wynosi 20,00 zł - płatna do dnia 25.05.2021 r. przelewem na konto Koła Miejskiego PZW W Toruniu, nr rachunku 13 9511 0000 2001 0007 6933 0001 (tytuł przelewu „Indywidualne Spinningowe Mistrzostwa Okręgu – II tura – imię i nazwisko zawodnika”) lub w kasie koła.

Wszelkie dodatkowe informacje udziela Ryszard Szkiłądź tel. 730166066.

W przypadku konieczności dokonania zmian organizacyjnych, Komunikat nr 2 ukaże się do dnia 28.05.2021 r. na stronie Okręgu PZW Toruń oraz facebooku Sekcji spinningowej Klubu WWKS.

UWAGA 1: Ostateczna decyzja co do organizacji zawodów będzie uzależniona od aktualnej sytuacji epidemicznej w kraju i rozporządzeń Rady Ministrów RP w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Jeśli w ich świetle zawody będą nie mogły być zorganizowane w dniu 29 maja 2021 r, w terminie do dnia 21 maja 2021 zostanie opublikowany komunikat określający ich odwołanie lub zmianę terminu.

UWAGA 2: Wprowadza się zakaz trenowania na w wyznaczonym sektorze łowiska w dniach 23-29.05.2021 r. dla zawodników zgłoszonych do udziału w Indywidualnych Spinningowych Mistrzostwach Okręgu, pod rygorem dyskwalifikacji.