lip

VII edycja „PUCHARU FLISAKA”.

Otwarte Drużynowe Spinningowe Zawody z Łodzi

15.08.2023 rzeka Wisła w Toruniu

Informujemy, że Koło Miejskie PZW w Toruniu organizuje na rzece Wiśle w Toruniu w dniu 15.08.2023 r VII edycję „PUCHARU FLISAKA”.

Zawody zostaną rozegrane w jednej 7-mio godzinnej turze w jednym sektorze zgodnie z zasadami organizacji sportu wędkarskiego oraz w oparciu o regulamin Grand Prix Okręgu PZW w Toruniu w dyscyplinie spinningowej rozgrywanych w formule z łodzi, za wyjątkiem zmian określonych w komunikacie organizacyjnym.

Zawody mają charakter otwarty i startować w nich mogą dwuosobowe drużyny. Drużyny zobowiązane są do zgłaszania się z własnymi łodziami spełniającymi wymogi określone w zasadach organizacji sportu wędkarskiego. Zawodnicy mają obowiązek posiadania zezwolenia na amatorski połów ryb na rzece Wiśle na dzień 15.08.2023r. Niespełnienie w/w wymogów może skutkować nie dopuszczeniem drużyny do udziału w zawodach. W przypadku niedopuszczenia drużyny do udziału w zawodach lub niestawienia się jej na zawody opłata startowa nie zostanie zwrócona. Zawody zaliczane będą Grand Prix Okręgu PZW w Toruniu w dyscyplinie spinningowej rozgrywanych w formule z łodzi.

Biuro zawodów oraz parking znajdować się na terenie PGW Wody Polskie ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 3.Biuro zawodów czynne będzie od godz. 6.00

Teren zawodów rzeka Wisła od ujścia rzeki Tążyny do przeprawy w Solcu Kuj.

W trakcie zawodów dopuszcza się używanie silników spalinowych zgodnie z zasadami organizacji sportu wędkarskiego.

Sędzia główny zawodów Zdzisław Lewandowski przeprowadzi losowanie numerów startowych łodzi w dniu 14.08.2023r a wyniki losowania zostaną opublikowane na facebooku Sekcji spinningowej OKS w Toruniu, Wypuszczanie łodzi na łowisko nastąpi w odstępach czasu co 30 sekund.

Minimalna odległość pomiędzy łodziami w trakcie wędkowania powinna wynosić 75 metrów, za zgodą zainteresowanych zawodników odległość ta może być zmniejszona.

• sum, wymiar minimalny 70 cm,1000 pkt za wymiar
        + dodatkowo 100 pkt za każdy dodatkowy centymetr ponad wymiar
  • szczupak i sandacz, wymiar minimalny 45 cm, 500 pkt za wymiar minimalny

+ dodatkowo 50 pkt za każdy dodatkowy centymetr ponad wymiar,

• boleń brzana , wymiar minimalny 40 cm, 400 pkt za wymiar minimalny

+ dodatkowo 50 pkt za każdy dodatkowy centymetr ponad wymiar,

• jaź i kleń wymiar minimalny 25 cm, 200 pkt za wymiar minimalny

+ dodatkowo 40 pkt za każdy dodatkowy centymetr ponad wymiar.

• okoń, wymiar minimalny 20 cm, 100 pkt za wymiar minimalny

+ dodatkowo 20 pkt za każdy dodatkowy centymetr ponad wymiar.

Do punktacji zaliczana jest ryba która przekracza wymiar minimalny.

Do punktacji zalicza się 15 najwyżej punktowanych ryb zgłoszonych sędziemu głównemu. Zawody rozegrane zostaną na „żywej rybie” Punktacja na podstawie zdjęć cyfrowych ryb zrobionych za pomocą aplikacji Fiske.pl , bezpośrednio po złowieniu, położonych na prawym boku na miarce z załączonym znacznikiem otrzymanym od organizatora.

Ryba musi dotykać przodu miarki a zdjęcie ma być zrobione z obiektywem znajdującym się nad początkiem miary. Ponadto należy bezzwłocznie przesłać za pomocą aplikacji zdjęcie do komisji sędziowskiej .Wyniki zawodów udostępnione zostaną drużynom za pomocą aplikacji Fiska.pl .

Organizator wprowadza zakaz treningów na odcinku rzeki Wisły od ujścia rzeki Tążyny do przeprawy w Solcu Kuj. w dniach od 07.08.2023r do 15.08.2023r.

W przypadku gdy w dniu 11.08 o godz 20.00 stan rzeki Wisły na wodowskazie w Toruniu (https://hydro.imgw.pl/#station/hydro/153180090) przekraczał będzie poziom 300 cm zawody zostaną odwołane, a dla zawodników startujących w GPX Okręgu PZW w Toruniu , przeniesione na łowisko zastępcze jez. Bartoszewice.

• 04:30- 06:00 wodowanie łodzi slip ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 1
  • 06:00– 6:30 otwarcie zawodów, odprawa techniczna –, przygotowanie się do

startu(teren PGW Wody Polskie ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 3

• 6:30 I sygnał, rozpoczęcie wypuszczania jednostek pływających do

sektora (co 30 sekund według rosnącej kolejności numerów jednostek pływających)

• 7:00 II sygnał, rozpoczęcie zawodów
  • 14:00 – 14:45 III sygnał, zakończenie zawodów, czas na spłynięcie i zdanie kart
  • 15:00 gorący posiłek
  • 16:00. ogłoszenie wyników i zakończenie zawodów

Organizator przewiduje ciepły posiłek oraz uhonorowanie zwycięzców nagrodami. Opłata startowa wynosi 160zl od drużyny i przeznaczona zostanie na nagrody rzeczowe.

Zgłoszenia proszę przysyłać drogą elektroniczną na adres sportpzw@op.pl do dnia 06.08.2023r. W zgłoszeniu proszę podać: imiona i nazwiska zgłaszanych zawodników, nazwę drużyny i nr telefonu kontaktowego. Wpłaty prosimy wnosić w kasie Koła Miejskiego PZW w Toruniu lub przelewem na konto 13 9511 0000 2001 0007 6933 0001 w tytule przelewu koniecznie proszę wpisać PUCHAR FLISAKA , nazwę drużyny oraz imiona i nazwiska startujących.

Wszelkie dodatkowe informacje udziela Ryszard Szkiłądź tel. 730 166 066. W przypadku konieczności dokonania zmian organizacyjnych, Komunikat nr 2 ukaże się do dnia 05.08.2023 r. na stronie Koła Miejskiego PZW w Toruniu oraz Okręgu PZW Toruń.

Zapraszam Prezes Koła Miejskiego PZW w Toruniu Ryszard Szkiłądź
Firmy współpracujące przy organizacji zawodów

BB Custom Rods