lip

Otwarte Drużynowe Spinningowe Zawody z Łodzi

15.08.2022 rzeka Wisła w Toruniu

II tura Drużynowych Spinningowych Mistrzostw Okręgu PZW w Toruniu

Informujemy, że Koło Miejskie PZW w Toruniu organizuje na rzece Wiśle w Toruniu w dniu 15.08.2022 r VI edycję „PUCHARU FLISAKA”.

Zawody zostaną rozegrane w jednej 7-mio godzinnej turze w jednym sektorze zgodnie z zasadami organizacji sportu wędkarskiego oraz w oparciu o Regulamin Grand Prix WWKS Toruń w dyscyplinie spinningowej, za wyjątkiem zmian określonych w komunikacie organizacyjnym.

Zawody mają charakter otwarty i startować w nich mogą dwuosobowe drużyny. Drużyny zobowiązane są do zgłaszania się z własnymi łodziami spełniającymi wymogi określone w zasadach organizacji sportu wędkarskiego. Niespełnienie w/w wymogów może skutkować nie dopuszczeniem drużyny do udziału w zawodach. W przypadku niedopuszczenia drużyny do udziału w zawodach lub niestawienia się jej na zawody opłata startowa nie zostanie zwrócona. Zawody jednocześnie będą II turą Drużynowych Spinningowych Mistrzostw Okręgu PZW w Toruniu. W Mistrzostwach Okręgu klasyfikowane będą tylko drużyny złożone z członków Okręgu PZW w Toruniu.

Otwarcie zawodów odbędzie się o godzinie 06:00 na terenie Przystani AZS w Toruniu przy ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 1.

Teren zawodów rzeka Wisła nr2 od ujścia rzeki Tążyny do ujścia rzeki Zielonki.

W trakcie zawodów dopuszcza się używanie silników spalinowych zgodnie z zasadami organizacji sportu wędkarskiego.

W trakcie odprawy technicznej przeprowadzone zostanie losowanie numerów startowych łodzi. Wypuszczanie łodzi na łowisko nastąpi w odstępach czasu co 30 sekund.

Minimalna odległość pomiędzy łodziami w trakcie wędkowania powinna wynosić 75 metrów, za zgodą zainteresowanych zawodników odległość ta może być zmniejszona.

- sum, wymiar minimalny 70 cm,1000 pkt za wymiar +dodatkowo 100 pkt za każdy dodatkowy centymetr ponad wymiar

• szczupak i sandacz, wymiar minimalny 45 cm, 500 pkt za wymiar minimalny + dodatkowo 50 pkt za każdy dodatkowy centymetr ponad wymiar,

• boleń brzana , wymiar minimalny 40 cm, 400 pkt za wymiar minimalny + dodatkowo 50 pkt za każdy dodatkowy centymetr ponad wymiar,

• jaź i kleń wymiar minimalny 25 cm, 200 pkt za wymiar minimalny + dodatkowo 40 pkt za każdy dodatkowy centymetr ponad wymiar.

• okoń, wymiar minimalny 20 cm, 100 pkt za wymiar minimalny + dodatkowo 20 pkt za każdy dodatkowy centymetr ponad wymiar.

Do punktacji zaliczana jest ryba która przekracza wymiar minimalny.

Do punktacji zalicza się 15 ryb zaznaczonych w karcie przez drużynę przed zdaniem karty sędziemu po zakończeniu zawodów, a w przypadku braku ich zaznaczenia 15 kolejno wpisanych ryb. Zawody rozegrane zostaną na „żywej rybie” Każdy startujący zobowiązany jest do posiadania długopisu oraz telefonu komórkowego z aparatem. Złowiona ryba musi zostać zmierzona i wpisana do karty startowej. Mierzenie ryb następuję miarką dostarczoną przez organizatora. Zawodnik mierzący zapisuje ryby w karcie podając ich gatunek oraz długość z dokładnością do jednego milimetra. Ponadto zdjęcie złowionej ryby musi zostać wykonane na tle miarki (ryba ma być ułożona na prawym boku) i niezwłocznie wysłane sędziemu ,w przeciwnym razie ryba nie zostanie zaliczona.

Organizator wprowadza zakaz treningów na odcinku rzeki Wisły od ujścia rzeki Tążyny do ujścia rzeki Zielonki w dniach od 05.08.2022r do 15.08.2022r.

04:30- 06:00 wodowanie łodzi ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 1

06:00– 6:15

otwarcie zawodów, odprawa techniczna – losowanie numerów startowych, przygotowanie się do startu

6:15

I sygnał, rozpoczęcie wypuszczania jednostek pływających do sektora (co 30 sekund według rosnącej kolejności numerów jednostek pływających)

II sygnał, rozpoczęcie zawodów

III sygnał, zakończenie zawodów, czas na spłynięcie i zdanie kart startowych

15:00

gorący posiłek

15:30.

ogłoszenie wyników i zakończenie zawodów

Organizator przewiduje ciepły posiłek oraz uhonorowanie zwycięzców nagrodami. Opłata startowa wynosi 160zl od drużyny i przeznaczona zostanie na nagrody rzeczowe.

Zgłoszenia proszę przysyłać drogą elektroniczną na adres sportpzw@op.pl do dnia 05.08.2022. W zgłoszeniu proszę podać: imiona i nazwiska zgłaszanych zawodników, nazwę drużyny i nr telefonu kontaktowego. Wpłaty prosimy wnosić w kasie Koła Miejskiego PZW w Toruniu (poniedziałek 12-17 i piątek 10-15) lub przelewem na konto 13 9511 0000 2001 0007 6933 0001 w tytule przelewu koniecznie proszę wpisać PUCHAR FLISAKA , nazwę drużyny oraz imiona i nazwiska startujących. Termin przyjmowania wpłat upływa 05.08.2022r, zgłoszenia i wpłaty wniesione po tym terminie nie będą honorowane(liczy się data wpływu na konto). Lista startowa ogłoszona będzie 08.08.2022r.

Wszelkie dodatkowe informacje udziela Ryszard Szkiłądź tel. 730 166 066. W przypadku konieczności dokonania zmian organizacyjnych, Komunikat nr 2 ukaże się do dnia 05.08.2022 r. na stronie Okręgu PZW Toruń oraz facebooku Sekcji spinningowej Klubu WWKS.

Zapraszam Prezes Koła Miejskiego PZW w Toruniu Ryszard Szkiłądź

Firmy współpracujące przy organizacji zawodów: