lip

III PUCHAR FLISAKA

Drużynowe Spinningowe Mistrzostwa Okręgu Toruńskiego II tura 15.08.2019 rzeka Wisła w Toruniu

Informujemy, że Koło Miejskie PZW w Toruniu organizuje na rzece Wiśle w Toruniu w dniu 15.08.2019 r III edycję „PUCHARU FLISAKA”, zawody będą jednocześnie II turą Drużynowych Spinningowych Mistrzostw Okręgu. Zawody zostaną rozegrane w jednej 7-mio godzinnej turze w jednym sektorze zgodnie z zasadami organizacji sportu wędkarskiego oraz w oparciu o Regulamin Grand Prix WWKS Toruń w dyscyplinie spinningowej, za wyjątkiem zmian określonych w komunikacie organizacyjnym. W zawodach startować mogą dwuosobowe drużyny złożone z członków Okręgu PZW w Toruniu. Drużyny zobowiązane są do zgłaszania się z własnymi łodziami spełniającymi wymogi określone w zasadach organizacji sportu wędkarskiego. Niespełnienie w/w wymogów może skutkować nie dopuszczeniem drużyny do udziału w zawodach. W przypadku niedopuszczenia drużyny do udziału w zawodach lub niestawienia się jej na zawody opłata startowa nie zostanie zwrócona. Otwarcie zawodów odbędzie się o godzinie 06:00 na terenie Przedsiębiorstwa Wody Polskie w Toruniu przy ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 3. Teren zawodów rzeka Wisła od ujścia rzeki Tążyny do przeprawy w Solcu Kuj. W trakcie zawodów dopuszcza się używanie silników spalinowych zgodnie z zasadami organizacji sportu wędkarskiego. W trakcie odprawy technicznej przeprowadzone zostanie losowanie numerów startowych łodzi. Wypuszczanie łodzi na łowisko nastąpi w odstępach czasu co 30 sekund. Minimalna odległość pomiędzy łodziami w trakcie wędkowania powinna wynosić 75 metrów, za zgodą zainteresowanych zawodników odległość ta może być zmniejszona.

Do punktacji zalicza się 15 ryb zaznaczonych w karcie przez drużynę przed zdaniem karty sędziemu po zakończeniu zawodów, a w przypadku braku ich zaznaczenia 15 kolejno wpisanych ryb. Zawody rozegrane zostaną na „żywej rybie” Każdy startujący zobowiązany jest do posiadania długopisu oraz telefonu komórkowego z aparatem. Złowiona ryba musi zostać zmierzona i wpisana do karty startowej. Mierzenie ryb następuję miarką dostarczoną przez organizatora. Zawodnik mierzący zapisuje ryby w karcie podając ich gatunek oraz długość z dokładnością do jednego milimetra. Ponadto zdjęcie złowionej ryby musi zostać wykonane na tle miarki (ryba ma być ułożona na prawym boku) i niezwłocznie wysłane sędziemu ,w przeciwnym razie ryba nie zostanie zaliczona. Organizator wprowadza zakaz treningów na odcinku rzeki Wisły od ujścia rzeki Tążyny do przeprawy w Solcu Kuj. w dniach od 05.08.2019r do 15.08.2019r.

Organizator przewiduje ciepły posiłek oraz uhonorowanie zwycięzców nagrodami . Opłata startowa wynosi 100zl od drużyny i przeznaczona zostanie na nagrody rzeczowe. Zgłoszenia proszę przysyłać drogą elektroniczną na adres rejontorunpzw@op.pl do dnia 09.08.2019. W zgłoszeniu proszę podać: imiona i nazwiska zgłaszanych zawodników, nazwę drużyny i nr telefonu kontaktowego. Wpłaty prosimy wnosić w kasie Koła Miejskiego PZW w Toruniu lub przelewem na konto 13 9511 0000 2001 0007 6933 0001 w tytule przelewu koniecznie proszę wpisać          PUCHAR FLISAKA , nazwę drużyny oraz imiona i nazwiska startujących.

Wszelkie dodatkowe informacje udziela Ryszard Szkiłądź tel. 730 166 066. W przypadku konieczności dokonania zmian organizacyjnych, Komunikat nr 2 ukaże się do dnia 05.08.2019 r. na stronie Okręgu PZW Toruń oraz facebooku Sekcji spinningowej Klubu WWKS. Przypominamy, że wynik zawodów zaliczany jest do klasyfikacji Grand Prix WWKS Toruń.

Prezes Koła Miejskiego PZW w Toruniu

Ryszard Szkiłądź